Nowy plan zagospodarowania przestrzennego

Szum wokół inwestycji planowanej przez Polimeni International LLC przy sochaczewskiej obwodnicy w ostatnim czasie nieco przycichnął. Przypomnijmy, że chodzi o budowę kilkunastu obiektów handlowych z różnych branż pod wspólną nazwą Mallstrada Sochaczew. Taki park handlowy miałby być przeznaczony przede wszystkim do szybkich zakupów w drodze do pracy lub z pracy. Mallstrada Sochaczew miała mieć łączną powierzchnię handlową wynoszącą ok. 15 000 metrów kwadratowych oraz duży, mieszczący 500 pojazdów parking.

Jak się okazało, brak informacji w mediach o postępie nad pracami w realizacji projektu nie oznaczał, że go zaniechano. Co więcej, inwestor cały czas posuwa się naprzód w stronę wybudowania centrum. Niedawno Rada Gminy Sochaczew zatwierdziła plan zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Wójtówka sąsiadującego z obwodnicą.

– Plan przewiduje na tym terenie powstanie obiektu usługowego. Ponieważ nastawiony ma być on na klientów przejeżdżających trasą, przebudowane ma zostać znajdujące się w pobliżu planowanej inwestycji skrzyżowanie – powiedział Julian Zasuwa, przedstawiciel inwestora.

Inwestor potrzebuje jeszcze pozytywnej decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę. Uzyskanie wszystkich pozwoleń może zająć nawet kilka lat. Dopiero wtedy będzie mogła ruszyć budowa, która ma potrwać 6-7 miesięcy.