Park handlowy przy obwodnicy Sochaczewa

Działkę o powierzchni 4,5 hektara przy sochaczewskiej obwodnicy wykupiła amerykańska firma deweloperska Polimeni. Zakupioną działkę developer chce przeznaczyć pod park handlowy. Przedstawiciele firmy wyraźnie oddzielają termin „park handlowy” od „galerii handlowej” czy „centrum handlowego”.

Parki handlowe najpierw pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, stamtąd dotarły do Wielkiej Brytanii, a następnie rozprzestrzeniły w całej Europie Zachodniej. Charakterystyczne dla takich parków jest wybudowanie wielu obiektów handlowych wokół jednego, wspólnego parkingu. Takie pojedyncze obiekty są dużo mniejsze niż jedno duże centrum handlowe. W Sochaczewie park handlowy ma składać się z kilkunastu obiektów (na razie mówi się o liczbie 10-12) o powierzchniach od 400 do 1200 metrów kwadratowych. Każdy obiekt reprezentowałby inną branżę. Mówi się o sklepach spożywczych, RTV/AGD, markecie budowlanym i salonach odzieżowych. Już na etapie planowania inwestycji, Polimeni podjęło negocjacje z potencjalnymi najemcami budynków. Od uzyskanych porozumień ma zależeć kształt i rozmiar projektowanych obiektów handlowych.

Parki handlowe mają być kierowane przede wszystkim do klientów zdecydowanych na szybkie zakupy, wiedzących czego potrzebują. To nie obiekt przeznaczony do długich spacerów i spędzania wolnego czasu. W świetle takiej idei, pomysł stworzenia pojedynczych obiektów o różnym przeznaczeniu wydaje się bardzo trafiony. Mallstrada Sochaczew ma być pierwszym obiektem tego typu w Polsce. Polimeni planuje przeprowadzenie kilkunastu podobnych inwestycji w naszym kraju.

Ten wpis został opublikowany w Bez kategorii dnia , przez .